0-6 Yaş Döneminin Çocuğun Hayatındaki Önemi

0-6-yas-donemi

İnsan yaşamında 0-6 yaş dönemi oldukça önemlidir. Kişi kimliğinin, davranışlarının, duygularının bir çoğunu bu dönemde geçirdiği yaşantılar sonucu oluşturur. Bireyin yetişkinlik döneminde sağlıklı bir yapıda olabilmesi için bu dönemde olumlu yaşantılar geçirmesi, çevresinden olumlu dönütler alması gerekmektedir. Bunlar çocuğun kendine ilişkin olumlu bir benlik algısı geliştirmesini sağlar. Okumaya devam et… “0-6 Yaş Döneminin Çocuğun Hayatındaki Önemi”

Okula Yeni Başlayan Çocuktan Mektup

Okula Yeni Başlayan Çocuktan Mektup

Annecim, babacım;

Beni okula göndermeyi düşündünüz ve uzun uzun araştırdıktan sonra benim için en iyi yer olduğuna karar verdiğiniz Akıl Küpü Anaokulu’na kaydımı yaptırdınız. Ben size okula başlarken neler yaşayacağımı, neler hissedeceğimi, sizi nelerin beklediğini anlatmak için bunu yazdım. Okumaya devam et… “Okula Yeni Başlayan Çocuktan Mektup”

Televizyon Çocukları

Televizyon Çocukları

Çağımızın en büyük sorunlarından biri… Televizyon! Hepimiz zararlarını biliriz; aynı zamanda çoğumuz sık sık televizyonu bir kurtarıcı olarak kullanırız. Bu durumu biraz da olsa önlemek için, televizyonun herkesçe bilinen zararlarına biraz daha dikkat çekmek için ve gündeminize bu konuyu taşımak için televizyon ile ilgili hazırladığımız bu yazıyı okumanızı istedik. Okumaya devam et… “Televizyon Çocukları”