Kreş ne demek diye araştırdığımda: Germanik kökenli olup Almanca\'daki Krippe kelimesine dayanıyor olduğunu gördüm. Krippenin manası beşik olarak geçiyor. Bu kelimenin kökeni ise aslında beşiğe benzeyen, hayvanların otlanabilecekleri saman dolu yalağa deniyor. Bu kelime ahır tarzı, hayvanların bağlanarak beslendiği samanlık gibi açık alanda bulunan bir mekana karşılık geliyor. Bu sözcüklerin karşıma çıkması beni çok üzmüştü. Henüz iki buçuk yaşında olmayan kızımı, ücretsiz iznimin bitmesi, yakında bakacak akraba olmaması nedeniyle okula göndermek istiyordum. Ancak kreşe değil. Evime çok yakın adı kreş olan bir yere çok kısa bir süre gönderip memnun kalmayınca. Akıl Küpü Ön Okul ile yolumuzun kesişmesi bizim için çok büyük lütuf oldu. He de kızımın öğretmeninin adı ne deyince zıplayarak Sa-li-ha öğretmen demesi. Öğretmenimizin anaç tutumu gözümü arkada bırakmıyor.

Ayşe Sena Yılmaz öğrencimizin velisi

Oğlum Akıl Küpü Anaokuluna 3 yıldır gidiyor. İlk kapıya girişteki sevimli karşılayış ve ilgilerinden itibaren öğretmenlerimizin çocuğumuza verdiği eğitim, çocuğumuzun farklı gelişimine destekleri, sıkıntılarımız için çözüm arayışı bulup, tutarlı ve kararlı bir şekilde uygulayışları, aile olarak bizi bilinçlendirmeleri, okulumuzun idaresinin kurum için çocuklarımızın geleceği için farklı etkinlikler düzenlemesi, projeler üretmesi memnuniyet veriyor bize. Güvenilir, samimi, mutluluk veren bir aile ortamında gibiyiz. 3 yıldır oğlum hep mutlu gelip gidiyor. Oğlumun mutlu edilmesi bizi memnun ediyor. Oğlumun mutlu olması da gelişim yönünden her türlü imkanlar zorlanarak eğitimle destekleniyor olmasından. Eryaman civarında tercih edilebilecek nadir anaokullarından biridir bizim anaokulumuz.

Melih Hamza Özdağan öğrencimizin velisi

Oğluma okulunu ararken her anne baba gibi çok fazla okul araştırdım. Gittim görüştüm ve bazı yerlerin sözleriyle şoka uğradım. Daha iki buçuk yaşında olan oğlumu sabahtan bırakmamı ve akşama almamı isteyen bir okulla karşılaştım. Peki daha ilk günden ağladığında ne olacak dedim. Sınıftan çıkartıp sakinleştirip geri getireceğiz dediler. Çocuğun yaşayacağı tramvayı düşünmek bile istemedim ve arkama bakmadan çıkıp gittim. Bunun gibi bir çok görüşmeden sonra umudum tükenmek üzereyken Akıl Küpü ile yollarımız kesişti. Betül Hocamın anlayışlı tavrı, bana destek olması ve en önemlisi oğlumun okula alışana kadar okulda bulunabileceğimi söylemesi benim için dünyalara bedeldi. Çok içine kapanık ve daha konuşamayan (konuşma problemi olan) oğlumu öyle bir sevgiyle kucakladı ki öğretmeni görseniz arada kan bağı olmasa böyle sevgi olamaz dersiniz. Oğlumun yarım gün olarak başladığı okula kendi isteği ile bir ay sonra tam güne döndük. Bir ay sonunda oğlum gayet güzel konuşmaya başladı. Hatta öyle ki haftasonları okula gitmek isteyince okulun kapalı olduğuna ikna etmek için okula götürmek zorunda bile kaldık. Şöyle ki görüşme yaptığım çoğu yerde olması gereken şeyleri ekstra olarak gösterip ek ücret isterken bizim okulumuzda bunlar kayıt fiyatına dahildi ve tabii ki de onlardan çok daha uygun bir ücretle. Anlatmak istediğim aslında o kadar çok detay var ki ama yazmakla bitmez. Kısacası bu ailenin bir üyesi olduğumuz için o kadar şanslı hissediyorum ki kendimi gözüm kapalı bir anne şefkati ile oğluma baktıkları için sonsuz teşekkür ederim. İyi ki ama iyi ki yollarımız kesişmiş sizinle.

Şeyma Düzgün öğrencimizin velisi

Deneyimli ve şefkatli öğretmenlerinizle kreşinizden ve anaokulu bölümünüzden çok memnunum. Ders eğitimiz, değerler eğitiminiz, faaliyetleriniz ve aktiviteleriniz ile çocuklarımız bilgi ve becerilerini geliştiriyor. Sevgi dersi ile dini değerlerimiz, Peygamber Efendimiz\' in ahlakı ve Kur\'an-ı Kerim eğitimi alması, benim çocuğum için öğrenmesini istediğim herşey. İyi ki sizi tanımışım iyi ki öğretmenlerimizi tanımışım öyle bir bağımlılık yaptınız ki, bu yıl oğlumu başka bir anaokuluna verecektim ama sizden vazgeçemedim. Beni sizle tanıştıran arkadaşıma teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun.

Emin Talha Üst öğrencimizin velisi
1 2